Fotovoltaická elektrárna je sestava článků seskupených do fotovoltaických modulů. Dělá skoro to samé, co veškerý život na planetě: energii slunečního záření mění na energii jinou, v případě fotovoltaiky na elektrickou. Díky vlastní fotovoltaické elektrárně ušetříte za spotřebu elektrické energie. Elektřinu můžete dodávat do distribuční sítě, rovnou zužitkovávat spotřebiči, uchovávat v akumulátoru nebo zahrnout do systému pro ohřev vody. To vše díky obnovitelnému zdroji energie, který je starý jako samotný vesmír.
Fotovoltaické elektrárny prostřednictvím panelů zachytávají sluneční záření. Pomocí střídače mění typ proudu (elektrické energie) ze stejnosměrného na střídavý. Elektřina se přímo spotřebovátá nebo putuje do distribuční sítě a do akumulátorů k vlastnímu využití. |
Na počátku je světlo a fotovoltaický článek. Právě ten je velkopološným polovodičovým prvkem s PN přechodem, který umí přeměňovat sluneční svit na elektrickou energii. A to díky fotovoltaickému jevu. Celý systém je závislý na solárních podmínkách. V České republice svítí slunce zhruba 1500 hodin za rok. Dostatečná hodnoda pro využití fotovoltaiky. |
Kalkulace zdarmaCenovou nabídku na fotovoltaické elektrárny od nás dostanete zdarma. Navíc na ni nemusíte čekat, kalkulaci vám sdělíme obratem. Posoudíme vaše místo včetně ekonomické analýzy. |
Fotovoltaické elektrárny na klíč
|
Podívejte se na možnosti zapojení a systémy, které vám vlastní fotovoltaická elektrárna umožní.
Výkup získané elektrické energie, možnost kombinace systému.
Uchování vlastní elektrické energie v době, kdy není vyráběna.
Skloubení výhod solárního ohřevu s fotovoltaickou elektránou.
Řešení pro chaty nebo objekty bez připojení k síti.
Chcete získat finanční podporu až 205 000 Kč na fotovoltaickoou elektránu? Využijte program Zelená úsporám, který stát pravidelně vypisuje. Pomůžeme vám státní příspěvek získat.
Realizaci fotovoltaické elektrárny vám připravíme na míru. Posoudíme možnosti a velikost vaše pozemku a vaši představu o účelu využítí. V kalkulaci od nás dostanete cenu, se kterou už žádné vícenáklady nehnou. Podívejte se na příklad realizace a udělejte si rámcovou představu o ceně.
410 000 Kč Dotace: 200 000 Kč
Nejrozšířenějším typem fotovoltaických panelů jsou panely křemíkové. Podle zpracování křemíku se dělí na tři základní typy: monokrystalické, polykrystalické a amorfní.
Výkon fotovoltaické elektrárny se vyjadřuje v jednotkách kWp (kilowatt peak). Kilowatt peak vyjadřuje výkon solárního článku (nebo panelu) při maximálním výkonu za standardizovaných podmínek (1000W/m2; AM 1,5; 25°C). 1 kWp odpovídá cca 10 m2 fotovoltaických panelů.
1 kW instalovaného výkonu vyrobí cca 900-1100 kWh ročně
(průměrný výkon v podmínkách ČR počítaný na 15 let provozu; instalovaný výkon je teoretická hodnota daná součtem všech činných faktorů)
Mění proud ze stejnosměrného, který je vyráběný fotovoltaickým panelem, na střídavý (230 V / 400 V, 50 Hz) pro použití v síti.
pro výběr lokality je rozhodující přísun světla – tzv. roční svítivost
čím vyšší roční svítivost, tím lépe
panely a moduly se nastavují směrem k jihu
doporučený sklon je 30-40° podle typu panelu
na střechu domu nebo na konstrukci stojící na volné ploše
rozměr panelu je cca 164x98 cm, hmotnost 20 kg
instalace panelů a příslušenství zabere jeden den
Dodáváme a montujeme fotovoltaické panely různých typů a značek. nejčastěji však monokrystalické články CSI s výkonem 375 a 410 Wp.
Zajistíme dodávku panelů podle vašich požadavků.
Technické parametry vám poskytneme na vyžádání.
Projděte si nejčastější dotazy na fotovoltaiku. Třeba jak si spočítat úsporu, jaká je návratnost investice nebo jaký druh systému se hodí právě pro vás.
Jak řešení vypadá
Jak řešení vypadá
Jak řešení vypadá
Jak řešení vypadá