Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Aktuální nabídka
Žádné články nejsou k dispozici.
Domovská stránka > Solární ohřev vody > Dotace na solární systém

Solární systém - dotace

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR 21.10.2015 zveřejnili podmínky další výzvy v programu Nová zelená úsporám určenou pro rodinné domy. Jde o tzv. kontinuální výzvu, v rámci které bude možné žádat o dotaci průběžně až do roku 2021. Příjem žádostí startuje už zítra. K dispozici je pro letošní rok 520 milionů korun, v příštím roce bude k dispozici očekáváných dalších 2,85 miliardy korun.
 
Jsme registrovaný dodavatel v projektu Nová Zelená Úsporám
 
Rádi Vám pomůžeme se zpracováním žádosti pro získání dotace
nová_zelená_úsporám

Nová Zelená úsporám

Podoblast podpory C.3 – Instalace solárních termických a fotovoltaických systémů
 • V této podoblasti je podporována instalace solárních termických a fotovoltaických (FV)systémů do dokončených rodinných domů a do novostaveb rodinných domů (včetně rozestavěných).
 • O dotaci v této podoblasti podpory může vlastník domu požádat na jeden rodinný dům pouze jednou za dobu trvání Programu, a to i v případě rodinného domu s více bytovými jednotkami. Výjimkou je kombinace solárního systému určeného pro ohřev teplé vody (podoblasti podpory C.3.1/C.3.2/C.3.3) s fotovoltaickým systémem (podoblast podpory C.3.5/C.3.6) s akumulací elektřiny výhradně do akumulátorů.
 • Solární termické systémy (C.3.1/C.3.2):
  • o Podporovány jsou solární termické systémy na přípravu teplé vody (podoblast podpory C.3.1) a systémy na přípravu teplé vody a přitápění (podoblast podpory C.3.2).
  • Podporovány jsou pouze solární termické systémy s kolektory splňujícími minimální hodnotu účinnosti ηsk dle vyhlášky č. 441/2012 Sb., o stanovení minimální účinnosti užití energie při výrobě elektřiny a tepelné energie.
  • Minimální pokrytí potřeby teplé vody je 50 %.
 • Solární fotovoltaické systémy pro přípravu teplé vody s přímým ohřevem (C.3.3):
  • Instalovaný fotovoltaický systém musí být vybaven technologií pro účinnou optimalizaci systému v závislosti na zátěži (např. sledovaní maximálního bodu výkonu „MPPT“).
  • Minimální pokrytí potřeby teplé vody je 50 %.
 
 Oblast podpory Typ systému Výše podpory
 C.3.1 Solární termický systém na přípravu teplé vody   35 000
 C.3.2  Solární termický systém na přípravu teplé vody a
přitápění
 50 000
 C.3.3  Solární FV systém pro přípravu teplé vody s přímým
ohřevem
 35 000
 
Dotace jsou také poskytovány na výrobu elektgrické energie z Fotovoltaických systémů. Více informací naleznete na stránce Dotace na fotovoltaiku.