Kontaktní formulář
 *
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Aktuální nabídka
Žádné články nejsou k dispozici.

Fotovoltaické elektrárny časté dotazy

Několik odpovědí na nejčastější dotazy pro ty, kdo o instalaci fotovoltaické elektrárny vážně uvažují.
 

Instalaci mi nepovolí!

Momentálně ČEZ povoluje fotovoltaické systémy na střechy do maximálního výkonu 30kWp. Může se však stát, že dům leží v lokalitě, kde je přenosová kapacita soustavy malá a pak FV opravdu nemusí povolit.

Dostanu něco za výrobu z fotovoltaické elektrárny?

Ne, pokud máte na mysli podporovanou výkupní cenu. Pro nově instalované fotovoltaické elektrárny v roce 2014 není výkupní cena stanovena. Z nově instalované elektrárny můžete dostat zaplacené tzv. přebytky, pokud uzavřete smlouvu na výkup přebytků s distributorem.
Cena za přebytky je v úrovni 0,50 Kč/kWh

Můžu si vyrábět pro sebe?

Ano, dnes se vyplatí fotovoltaická elektrárna pouze tam, kde jste schopni většinu elektrické energie spotřebovat pro sebe.

Výkupní cena není, vyplatí se mi to?

Výkupní cena pro rok 2014 není stanovená, je tedy 0,- Kč. I přes to se najdou aplikace, kde se fotovoltaiccký systém vyplatí. Je nutné porovnávat možnosti zisku elektrické energie z fotovoltaického systému s aktuální spotřebou v objektu.

Jaká je návratnost?

Návratnost již pravděpodobně nebude nikdy tak nízká, jak tomu bylo v předcházejících letech. Po podrobnější analýze spotřeby v objektu lze návratnost stanovit, bude však jistě přes 10 let.

Je instalace časově náročná?

Ne, pokud nám přeje počasí, můžeme fotovoltaické panely na běžném rodinném domě zvládnout za jeden den, stejně jako montáž veškerého příslušenství.

Je složitá následně administrativa?

Ne, nabízíme pomoc s vyřízením veškeré nutné administrativy